Blog

Výstava Louny Dům a Zahrada 18.-21.4.2019 – Diamant Expo – pískovcové výrobky

Výstava Louny - Dům a Zahrada - Diamant Expo - www.dokazeme.cz

Louny Dům a Zahrada Diamant Expo – konečně jsme se mohli návštěvníkům výstavy představit s našimi pískovcovými výrobky. Byly jsme vzrušeni očekáváním jak to všechno dopadne. Poprvé řešíme banner, aby nás bylo vidět, připravujeme první marketingové předměty v podobě tužek, triček, letáků a dárků v podobě Hořických trubiček. Chceme přeci, aby byl ten náš stánek v největším obležení zvědavců. Máme očekávání, představy, touhy. Poprvé vymýšlíme „jak tu výstavu udělat jinak“, jak návštěvníky přilákat k našemu stánku. No a myslím, že se nám to i povedlo. Jistě jsme nebyli ten nejnavštěvovanější stánek na výstavě ale myslím, že jsme se do paměti některých návštěvníků zapsali na delší dobu.

Největší senzací byl dekorativní kámen SLIM

Výstava Louny - Dům a Zahrada - Diamant Expo - www.dokazeme.cz
Chevrolet Blazer K5 – big block

Pomohl nám k tomu také Americký veterán Chevrolet Blazer K5 rok 1979, 7,4 big block, na jehož kapotu jsme umístily náš dekorativní solitérní kámen SLIM. Uau, bylo to opravdu jízda, někteří lidé kolem auta prošli se slovy „dobrá kára, kolik to žere“ no a já odpovídám „je to celkem v pohodě, stačí mu ten kámen na kapotě a doveze nás na konec světa“ no a pak to začalo, „ ajo, co tam dělá ten kámen?, jak to, že nespadne do motoru…. aháá, on je z polystyrenu, nebo je z PU pěny, jo přesně je z PU pěny to už jsem viděl u filmu“. Téměř nikdo nevěřil, že je vyroben opravdu se syntetického pískovce… je obrovský a váží jen 50kg. Do okamžiku, než se přiblížili a pohlazením kamene okusili ten typický hrubí pískovcový povrch. Následovala salva dotazů a na to jsme se vlastně těšili ze všeho nejvíce. Mít možnost se pochlubit tím, co se nám s Leošem podařilo vymyslet. Konečně spatřilo světlo světa to, na čem jsem pracovali několik let, vymýšleli a pilovali k dokonalosti. Tím myslím tvorbu našeho syntetického pískovce.

Ostatní pískovcové výrobky nechceme opomenout

Výstava Louny - Dům a Zahrada - Diamant Expo - www.dokazeme.cz
Stánek ateliéru Dokážeme

Rád zmíním i ostatní výrobky, které sklidili své zasloužené ovace jako je socha lva z pískovce, obkladová deska LOMA, Socha Svaté Anny, zahradní květináč PETIT, jeho větší brácha zahradní květináč GEO, pískovcové koryta RIVULET a MANGER a další výrobky, které jsou k vidění v našem e-shopu. Byli to opravdu krásné dny jak na prožitky, tak i na počasí, které vyšlo naprosto dokonale.

Byl jsem také velmi rád, že můj parťák Leoš, pro kterého to byla tak trochu obchodní premiéra, mohl konečně na vlastní kůži okusit pocit ze skvěle odvedené práce. Na každý dotaz všem návštěvníkům košatě odpovídal a oni se mohli dozvědět něco zajímavého ze zákulisí naší tvorby, nebo třeba jak probíhá samotný výroba sochy podle předlohy. Leoš je vzděláním reprodukční sochař. V kombinaci s jeho bohatou životní tvorbou je vyprávění o sochách vskutku působivé a zajímavé. S velkou hrdostí již poněkolikáté zmiňuji, že Leoš je mozek naší tvorby. Moc lidí, kteří mají podobné zaměření a zkušenosti není a proto je práce s ním velmi zajímavá.

Výstava je u konce a pískovcové výrobky mají své majitele

Výstava Louny - Dům a Zahrada - Diamant Expo - www.dokazeme.cz
Vlajka ateliéru Dokážeme

Velmi nás potěšilo, že jsme se z výstavy nevraceli se všemi pískovcovými výrobky. Svůj nový domov našla Svatá Anna, která zdobí krásný exteriér rodinného domu v Lounech. Oba dva prezentované dekorativní kameny SLIM koupili dámy z vesnice nedaleko Loun. Na vlastní kůži mohli okusit, jaká je instalace dekorativních kamenů SLIM jednoduchá. Usedli si do pohodlných zahradních křesílek a prstem nám ukazovali na jaké místo se kameny nejvíce hodí. Dali jsme to na třetí pokus a mi se u toho ani nenadřeli. Zvednou ve dvou lidech kámen o váze 50kg není opravdu problém. Dokonalé je, že jsme oba kameny na zahradu pronesli po úzké cestičce okolo domu a nebyla na jejich transport potřeba žádná technika. Výstava Louny Dům a Zahrada Diamant Expo se nám vryje hluboko do paměti. Moc Vám děkujeme a budeme se těšit snad i na dalších podobných výstavách.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *