O nás

DOKÁŽEME s.r.o.

Výrobky ze syntetického pískovce

Lepší vlastnosti než přírodní pískovec, lepší vlastnosti než umělý cementový pískovec.

Ateliér Dokážeme s.r.o.

Za projektem DOKÁŽEME s.r.o. stojí technický vedoucí, sochař Leoš Valehrach.

Jak to celé začalo?

Za projektem DOKÁŽEME s.r.o. stojí technický vedoucí, sochař Leoš Valehrach.

Projekt „DOKÁŽEME“ nebyl plánovaný, nedělali jsme žádné průzkumy trhu, neplánovali jsme ani obchodní strategii, nehledali jsme cílové skupiny zákazníků.

Prostě jsme s kamarádem Davidem začali dělat věci, které nás baví a které jsme si chtěli vyrobit sami pro sebe. Zároveň jsme cítili, že se nám podařilo objevit něco nového, co se nikde na trhu nenabízí. A chtěli jsme tento objev sdílet i jiným lidem. A ten objev byl syntetický pískovec.

A tak jsme experimentovali dále. Prvním výrobkem bylo pískovcové ztracené bednění. Lomový kámen je rok od roku dražší a nám se nechtělo utrácet za originální pískovec tvrdě vydělané peníze a dále ho pracně upravovat.

Zhotovila se forma a výsledek byl nad očekávání dokonalý. Dokonce slovy přihlížejících, lepší než originál, tedy lepší než ztracené bednění z přírodního pískovce.

Dál pokračovala výroba soch, stavebních prvků, obkladů a dalších. Dokonce jsme měli stále pocit drobného nenaplnění, tak jsme vyrobili dosud nevídaný, tenký pískovcový kámen SLIM.

Tímto dokonalým kamenem jsme výrobu katapultovali do jiného rozměru. Pochopili jsme, že nemáme vlastně žádné limity a že jsme schopni dělat ze syntetického písklovce téměř cokoliv, že to DOKÁŽEME.

A co by řekli o Leošovi jeho nejbližší?

Kdo je Leoš Valehrach? Laskavý, odvážný, pracovitý a velkorysý člověk  s nekonečným potenciálem kreativity, nadšení pro překonávání výzev se smyslem pro detail. Ponořen do své práce která je zároveň jeho největším koníčkem a nejvěrnější milenkou.

Spolehlivý partner v teamu, schopný své kolegy motivovat i vést svým příkladem. Baví ho vývoj na všech úrovních, rád objevuje nové cesty ke zvyšování kvality vlastností materiálů při zachování jedinečnosti a originality záměru bez zbytečného plýtvání prostředky.

Způsob, jakým vnímá každé dílo v širokých souvislostech je pro mnohé skutečnou inspirací. Svou pozornost a energii směřuje k řešení problémů či tvoření originálních „vychytávek“ na míru, které každému zákazníkovi nejen usnadní život.

Tento, na první pohled, nenápadný chlapík ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek uvědomění si významu slova umění, ať už se to vztahuje na cokoli ze široké nabídky služeb, která má potenciál uspokojit vaši poptávku.

Vzdělání Leoše předurčuje k velkým věcem.

 • Leoš Valehrach vystudoval umělecký obor na škole SPŠKaS Hořice – reprodukční kamenosochař, restaurátor.
 • Dále vystudoval VOŠ Turnov, obor restaurování přírodních materiálů se zaměřením na kovy.

Nekteré z Leošových pracovních úspěchů

 • Realizátor zakázek pro Pardubické a Královohradecké biskupství
 • Realizace pomníku Jiřího Rašky, instalované ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm
 • Restaurátorské práce na bazilice sv. Jiří, na Pražském Hradu
 • Realizace busty Jaroslava Hřebíka – bývalého trenéra české fotbalové reprezentace
 • Realizace busty T.G. Masaryka, ve městě Valdice – u Jičína
 • Odlitek bronzové busty Bedřicha Smetany v Pardubické filharmonii
 • Restaurování několika soch v plenéru Hořického kopce Gothard
 • Výroba kopií barokních soch sv. Jana Nepomuckého a sv. Jana Sarkandera v Uherském Ostrohu
 • Výroba kopie barokní sochy sv. Vavřince v obci Hlušice