Blog

Pískovcový kamenný obklad LOMA 130x140x3cm

Obkladová pískovcová deska LOMA 130x140x3

Výrobek, který vám dnes představíme, hrdě řadíme mezi naše největší úspěchy. Tato pískovcová deska LOMA o velikosti 130x140x3cm, jejíž hmotnost se pohybuje okolo 40kg je přesnou kopií lomové krajiny přírodní pískovcové skály. Nic takového se v této velikosti v kombinaci s tak malou hmotností z přírodního pískovce těženém na našem území nedá vytvořit.

Popis pískovcového obkladu LOMA

Obkladová pískovcová deska LOMA 130x140x3
Detail pískovcového obkladu LOMA

Každá deska je svým způsobem originál, jelikož se jedná o ruční práci, nikoli sériovou výrobu. Hlavním důvodem proč není možné totožnou obkladovou desku vytvořit z přírodního pískovce je velikost plochy, pevnost a síla materiálu. Přírodní pískovec by tyto parametry nezvládl. Při zpracování by se drolil a lámal. U prezentovaných výrobků v našem e-shopu uvádíme výrobu od tloušťky 3cm, ale jsme schopni vyrobit i tenčí. Vývoj je nikdy nekončící proces a další zkoušky technologií které průběžně provádíme nám nabízejí a ukazují nové možnosti. Dnes už víme, že dokážeme vyrobit obkladovou desku z přírodního pískovce v menším formátu při zachování dosažených vlastností i v tenčí verzi než jsou uvedené 3 cm. Obkladová pískovcová deska LOMA je vyráběna vždy ve formátu 130x14x3cm.

Možnost využití pískovcového obkladu LOMA

Obkladová pískovcová deska LOMA 130x140x3
Realizace naformátované pískovcové desky LOMA

Pískovcový obklad LOMA můžeme formátovat dle vašich požadavků na menší kusy. Například na velikost, která skvěle nahradí poškozené či vydrolené jednotlivé kusy v kamenném zdivu budov původně postavených z přírodního pískovce. Pokud takový dům nemáte a líbí se vám pískovcové zdivo, s obkladem z umělého pískovce LOMA si takový design můžete vytvořit velmi snadno na jakémkoliv povrchu. Nejčastěji si naši zákazníci desky nakupují v celku a požadavek velikosti řeší přímo na stavbě.

Nabízíme i možnost vytvoření tzv. obratového kusu na obkladu který je použitý na rozích, nebo přiražený k šambráně okna (rohový) kus na rozích kde se potkávají dvě roviny čelní a stranová v místě kde vzniká spára.

Oblast využití je vzhledem k jejím vlastnostem velmi široká. Díky  přírodnímu vzhledu, tenkostěnnosti a malé hmotnosti si své místo najde téměř všude. Každému interiéru či exteriéru dodá nádherný a elegantní vzhled. Jedná se nejen o designovou záležitost, ale má své místo i v praktickém využití. V neposlední řadě v poměru cena/výkon vás zaujme i jako velmi ekonomické řešení všude tam, kde se nedaří z různých důvodů dosáhnout dokonalého výsledku. Obkladová deska dovede design jakéhokoliv prostoru k naprosté dokonalosti. Ušetří tak mnoho starostí, financí i práce.

Lze ji využít jako obklad na stěnu interiéru i exteriéru, výplň do železných profilů například pro instalaci plotu, vjezdových vrat, vkusně uschová prostor k umístění různých technologií (například bazénových) ve vaší zahradě. Výborně se hodí jako podezdívka domu, nebo může splní svou roli pískovcového obkladu na fasádě domu, stěně pergoly či garáže, nebo může dobře a vkusně posloužit jako dekorace do zahrady dle vaší fantazie.

Velmi zajímavou možnost nabízí Loma s designem přírodního lomového kamene vcelku. Její rozměry a povrchová struktura  přírodní skály působí impozantně. Umístěná v moderním otevřeném obývacím prostoru přirozeně a vkusně propojí interiér s přírodou.

Další možností je  poskládat více pískovcových desek v celku k sobě a vytvořit tak věrnou kontinuální imitaci skalní stěny. Tento způsob využití je velmi vhodný pro prostory spa jak veřejné tak privátní. Obkladová pískovcová deska LOMA doplněná dalšími přírodními materiály skvěle umocní relaxační prožitky ze saunování, relaxu ve vířivce, nebo koupání v bazénu.

Díky reliéfní struktuře obkladu LOMA nezapomínejte na osvětlení desky. Dokonalost desky umocníte posláním světelného paprsku po hraně obkladu vhodným led páskem. Nasvícením se pískovcový obklad LOMA dostává do jiné dimenze.

Instalace pískovcového obkladu LOMA

Obkladová pískovcová deska LOMA 130x140x3
Detail pískovcového obkladu LOMA

Instalace obkladové desky LOMA je stejná jako u keramického obkladu. Pískovcový obklad instalujte vždy na dobře penetrovaný povrch. Správně napenetrovaný povrch poznáte tak, že nevykazuje známky nasákavosti. Jednoduchý test provedete navlhčením stěny a vidíte, že tekutina se drží na povrchu. Dále můžete pískovcový obklad LOMA instalovat na izolovaný podklad. Materiál se chová stejně jako pískovec, tady tam kde není žádoucí průsak vlhkosti do konstrukčního zdiva doporučujeme izolovat. Následné lepení musí být oboustranné, tedy nanesete lepící tmel na lepený povrch a zároveň na pískovcový obklad. Tím zabráníte nežádoucím dutinám v lepidle a zajistíme si tím, že nám obklad od stěny neodpadne. Vyvrtávání otvorů a vytváření veškerých prostupů  lze vytvořit velmi snadno. Oproti  keramickým obkladům z páleného střepu má obklad z umělého pískovce výhodu v tom, že se  velmi dobře upravuje a opracovává. Hrany se dají různě upravovat dle potřeby zabroušením či osekáním podle toho, jak je potřeba. Veškeré průrazy, zasekání zásuvek a vypínačů, otvory pro vedení topného systému, trubky atp.je snadné vytvořit. Stačí použít jakýkoliv smirek, nebo například lamelový brusný kotouč. Na řezání desky použijete běžný diamantový kotouč. Deska může být umístěna i v blízkosti tepelného zdroje, dobře snáší tepoty okolo 50stC. Tedy je možné a vhodné ji použít všude tam, kde se chcete cítit příjemně. Sálavé neinvazivní teplo z  infra zářičů, krbových vložek, krbových kamen nebo radiátorů pískovcový obklad nepoškodí. Stejně tak je velmi snadné vyřešit i problém vedení kabeláže tak, aby nerušila čistotu interiéru a nepřekážela v každodenním provozu a přitom zůstala v případě potřeby dostupná. Kabeláž je možné  i dodatečně schovat do spáry. Nepravidelný design lomového kamene umožní takovýto zásah bez nechtěných následků viditelných změn po zásahu.

Výhody použití pískovcového obkladu LOMA

Neopomenutelnou výhodou obkladů a desek z umělého pískovce je možnost individuálního výběru barevného odstínu. Vždy se snažíme o dodržení přírodní barevnosti a všechny naše výrobky věrně imitují pískovec tak jak ho znáte ale pokud je to žádoucí, tak můžeme pískovcový obklad LOMA probarvit do jakéhokoliv barevného odstínu. Tyto požadavky většinou vycházejí z potřeb architektů. Stejně tak je možné vyrobit i jednobarevný (monochromní). Jistě stojí ještě jednou za připomenutí možnost vyrobení obratového kusu /vnějšího rohu/. Ten se dá ideálně použít na roh domu, pergoly nebo jakékoliv stěny.

Co v budoucnu s pískovcovým obkladem LOMA plánujeme

Obkladová pískovcová deska LOMA nabízí ve světě  designu neomezené využití. Získáte tak velmi originální a zajímavý solitér, který umístěný uprostřed stěny v kombinaci s vhodným nasvícením vytvoří nádhernou atmosféru. Rozměr i tvar desky v celku lze i pro tento účel snadno upravit.

Jedním z vylepšení pískovcového obkladu LOMA je snaha o vytvoření vnitřního rohu, který by zákazníkům nabídnul další rozšíření použitelnosti pískovcového obkladu LOMA

Informací tzv. pod pokličkou je, že se pokoušíme o další zvětšování rozměru desky. Máme ambice dosáhnou plochy 5m2 velikosti jedné desky a dál se uvidí. Fantazii se meze nekladou a tak přemýšlejte a dejte prostor své představivosti ať vybere místo, kam se vám pískovcová obkladová deska hodí a zavítejte na náš e-shop, kde můžete vybrat i jiné materiály například pískovcový obklad LINE, který zdobí vlakové nádraží v Novém Bydžově.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0