Blog

Pískovcový parapet – parapetní římsa, nečekaný vývoj a výroba dle požadavku zákazníka.

Pískovcový parapet, římsa - dokážeme.cz

Nejsme sice XEROX, ale někdy je nutné umět kopírovat dle zadané předlohy… Vývoj je nezadržitelný a empirie nás žene kupředu. A tak běžíme s ním. V dnešním rychlém světě poptávka nejen určuje nabídku, ale mizí z něj i slovo “nejde to” a s tím i ti, kteří jej stále používají. Jsme si tohoto faktu velmi dobře vědomi a tak bereme vše jako výzvu a možnost k překonávání vlastních hranic.

Díky jedné takové výzvě jsme pro našeho zákazníka vytvořili níže na obrázcích vyfocený pískovcový parapet, který je nyní pochopitelně součástí našeho e-shopu, kde si ho můžete za zlomek ceny pískovcového parapetu z lomového kamene objednat a zakoupit.

Pískovcový parapet, římsa - dokážeme.cz
Pískovcový parapet, římsa – dokážeme.cz

Vraťme se ale na začátek cesty, do okamžiku, kdy před námi poprvé vyvstala výzva v podobě konkrétní poptávky. A projděme si ji ještě jednou společně, až ke spokojenému zákazníkovi a následně až k nové položce na našem eshopu, která rozšířila náš nabídkový sortiment o další skvělý výrobek, který skvěle dokáže uspokojit potřeby dalších zákazníků.

Hned na začátku jsme k sobě byli velmi upřímní a zkrátka a dobře, každá mince má tradičně své dvě strany. Ta jedna je zmiňovaný vývoj materiálů a technologií a empirie a ta druhá strana mince je, že jsme se za těch více než 20 let skrze fakt náročnou dřinu v opracovávání přírodního kamene propracovali k mnoha praktickým i logickým postřehům, které nám umožnili zdokonalovat postupy, aniž by z nás v padesáti letech museli být invalidé.
Zkrátka zkušenosti s léty praxe přibývají a jsou skvělým bonusem v efektivitě jako takové.

Pochopitelně, to není na úkor kvality naší práce, ale naopak. Pořekadlo praví, „hlavou zeď neprorazíš“. Tak se snažíme tou pomyslnou zdí s nápisem “bude to šílená dřina a obrovské náklady” projít myšlenkou, při které vše začíná. My to prostě DOKÁŽEME vymyslet.

Podpořena odvahou a rozhodností prolétla myšlenka zmíněnou zdí rychle a lehce jako motýl a vrátila se zpět s nápadem vytvořit požadovaný parapet, čili římsu, ze syntetického pískovce, který bude vizuálně k nerozeznání od přírodního. Heuréka! Naprosto geniální řešení. Odvážné, na první dobrou, ale postupně se ukázalo, že odvážným skutečně štěstí přeje.

A nyní ke zmíněné výrobě pískovcového parapetu.

Klient vznesl požadavek na opravu původních, časem již značně poškozených pískovcových parapetů na své chaloupce, kdesi v Jižních Čechách, nedaleko obce Volary.

Začali jsem si tedy trápit kebule, jak vyřešit takové zapeklité zadání, abychom se nemuseli trmácet někam k Volarům zaměřit stávající poškozené parapety, dále pak sehnat a koupit vhodný a dostatečně mocný pískovcový blok a začít sekat a sekat a sekat, než dosáhneme kýženého výsledku. Po dosekání a se značně zhuntovanými těly by nás čekala další cesta zpět někam k Volarům, kde bychom osadili pískovcový parapet a kasírovali tak 8000,- Kč a to bez započtení investice času a nákladů na cestu.

Každý si umí spočítat sám, že by výsledná reálná cena neuspokojila buď zákazníka,nebo nás. A to rozhodně není nejlepší cesta k oboustranné spokojenosti, která je smyslem a zárukou úspěšného dlouhodobého podnikání.

Požádali jsme tedy našeho zákazníka o zaslání přesných rozměrů jeho stávajících parapetů a pustili se do práce.
Ateliér se opět na pár dní stal naším domovem. Vytvořili jsme si několik vzorků u kterých jsme zkoumali jednotlivé vlastnosti. Posléze jsme ty, které jsme potřebovali vypíchnout pro tento konkrétní účel zdokonalovali měněním poměrů použitých materiálů a pojiv tak dlouho,dokud jsme nebyli s výsledkem naprosto spokojeni.

Kombinace společného zájmu o výsledek, trpělivosti, zvídavosti a hravosti z toho času věnovaného výzkumu udělala ohromě zajímavý a smysluplný prožitek pro nás oba. Byla to hotová alchymie, ale výstup předčil všechna naše očekávání.

Začali jsme vyrábět něco tak pevného, lehkého, pěkného a věrného předloze, že nás to samotné velmi překvapilo.

ajednou byl před námi výsledek našeho několikadenního snažení a my jej s radostí obdivovali jako právě narozené dítě. Důvodů k naší radosti je několik a všechny jsou velmi významné.

Náš výsledný výrobek, tedy poptávaná parapetní římsa viz. PÍSKOVCOVÝ PARAPET je totiž dutý, váží pár kilo, takže manipulace s ním je snadnější než manipulace s parapetem ze sekaného přírodního pískovce. Celkové náklady na jeho výrobu jsou nižší,takže je cenově dostupný téměř pro každého (/1800,-/ks, délka 120cm/).Jak jsme již zmínili výše,manipulace je snadnější a tak jej lze i zaslat zákazníkovi zabalený na paletě a při troše české šikovnosti si ho na požadované místo zákazník může nalepit i sám,čímž ušetří další náklady za osazení.

No a pokud Vám již popsané výhody naší parapetní římsy stále nestačí, tak zde jsou další. Náš parapet z eshop nabídky je možné na jedné ze stran seříznout a napojovat jej dále,dokud nevytvoříte okolo Vašeho domu krásnou, dokonalou a oku libou pískovcovou římsu jako originální doplněk kabátu vašeho domova.

Lze ji též použít jako vyvěšený obklad na zateplený dům,na již dokončenou fasádu.Tedy řeší to problém ten,kdy již máte hotovou fasádu a zapomněli jste na římsy, nebo chcete dodatečně přidat nějaký ozdobný kamenný prvek právě na již hotovou fasádu a dodat tak vaší stavbě originální vzhled.Vše je možné realizovat i dodatečně instalací na nerezové trny skrze tepelnou izolaci do zdiva.

Stejně tak jako fasádu vašeho domu může parapetní římsa v různých variacích oživit a dodat na zajímavosti právě tak všechny tyto atributy zajistí i vaší stodole, zahradní pergole, kamennému či zděnému ohraničení vašeho pozemku, stejně tak se bude vyjímat i na zdi, která už je hotová a není možné vstupovat do její konstrukce. I s touto výzvou si hravě poradíme a vámi vybraný doplněk přilepíme speciálním lepidlem a vyvěsíme na kotvící prvky.

Naše parapetní římsa vyráběná ze syntetického pískovce má velmi široké uplatnění a je možné ji využít i v interiéru například jako vhodný i praktický doplněk.

Vhodně doplní zeď například nad krbovou vložkou (umístěn v dostatečné vzdálenosti od přímého zdroje žáru) , lze jej též využít k orámování různých výklenků,případně dále použít jako ozdobnou poličku atp. Fantazii se meze klást nemají, protože právě ta dělá náš svět tak úžasně rozmanitým místem plným inspirace pro všechny.

Ano, na fotce není obratový kus na rohy, ale….. i ten samozřejmě dokážeme vyrobit. Pokud by Vám námi nabízený parapet z jakýchkoli důvodů nevyhovoval, nenechte se tím odradit od realizace vašich konkrétních nápadů a snů. Určitě se nám ozvěte. Dejte vaší fantazii volnost,nechte se inspirovat tímto příběhem a prostě zavolejte.

Milujeme výzvy a jistě i právě Vám vyhovět DOKÁŽEME

Nové výzvy nás inspirují a poskytují prostor a motivaci pro daší vývoj. Proto věnujeme zvláštní pozornost potřebám zákazníků, které nás inspirují k inovativním změnám a neustálému progresu. Výsledkem je ten fajn pocit,že máme zpětnou vazbu, v podobě fotografíí od zákazníků, kdy s nadšením sdílejí radost ze splněného snu v podobě realizace jejich vlastního nápadu.

Naše výrobky dělají radost nám i Vám a o tom to celé je.

Leoš a David….., kluci z DOKÁŽEME.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0